Полтавська філармонія – інсталяція по повній програмі!

У інсталяційному портфоліо “Лайтек” багато знакових об’єктів, якими ми дуже пишаємося і Полтавська обласна філармонія – один з них. Звук, світло, механіка сцени, комунікації, public adress – були повністю спроектовані, поставлені і інстальовані нами. Все в кращих традиціях якісних рішень світового рівня.

Досить невеликий філармонічний зал на 350 місць в самому серці України – Полтаві, улюбленому місті М.В.Гоголя, розташований на вулиці, названій на його честь. При всій його компактності і камерності, він заслужив на краще устаткування. А ми, в свою чергу, були щасливі створити технічно досконалий проект і вести його від початку до кінця.

Безумовно, найважливішим параметром подібних закладів, є акустика. Не секрет, що в філармонію (від грец. phileo – любити і harmonia – гармонія, музика) приходять в першу чергу СЛУХАТИ. Тому вибір топового виробника професійної акустики з Німеччини був очевидним. Виходячи із завдань і габаритів приміщення, вибір наших інженерів упав на d&b audiotechnik T-серії. Компактний і при цьому дуже якісний комплект був замовлений відразу білого кольору, щоб максимально вписатися в архітектурний дизайн залу. На фото видно, що рішення виявилося вдалим і все вписалося ідеально.

Для рівномірного покриття залу і балкона, за розрахунками потрібно по 5 х топів лінійного масиву Ti і 2 х Ti-Sub на сторону в підвісі, а також 2 х Ti 10P в якості затримок, для забезпечення покриття тіньової зони під балконом.

Для посилення використовується два інсталяційних підсилювача d&b 30D. Цього виявилося достатньо, щоб з гарним запасом по тиску забезпечити рівне, детальне і прозоре звучання для кожного глядацького місця.

Для моніторних систем було вирішено використовувати акустику італійської компанії dBTechnologies, яка задоволена близька по ідеології тонального балансу до німецького звуку, тому відмінно працює в симбіозі з портальними системами d&b. Як прострілів застосовані dBTechnologies DVX 15 HP, підлогові монітори – DVX DM 12 і DVX DM 15.

Незважаючи на досить спірне місце посадки звукорежисера, було зроблено максимум зусиль, щоб помістити консоль DLive 7000 в поле прямої видимості і чутності порталів і відкрити доступ з усіх боків. З невеликою знижкою на підбалконний простір і кімнату, звукорежисер цілком відчуває картину в залі для глядачів.

Мікрофонний парк базується на продукції легендарного американського бренду Shure.

В першу чергу це новітні цифрові радіосистеми Shure SLX-D, які розташовані в звукорежисерської рубці і за всіма правилами РЧ-менеджменту заводяться на спліттер, а далі на спрямовані антени UA874. Як і вимагають сучасні реалії, все підключено до мережі через світч (і так повинно бути всюди!), що дозволяє здійснювати моніторинг і контроль з програми Wireless Workbench з місця звукорежисера.

Незважаючи на те, що систем всього шість, вони припускають універсальне вибіркове використання, як ручних мікрофонів з головами Beta 58 (6 штук), так і бодіпаків (4 штуки) з субмініатюрними наголовними мікрофонами TwinPlex ™ TH53B.

Досить великий вибір дротових мікрофонів, як вокальних, так і інструментальних, в їх числі: Shure KSM8, KSM9HS, SM81, MX202, WB98H, Beta27 і навіть “гармати” VP89L. Навушники для моніторингу SHURE SRH840.

Завершити опис аудіочастини можна системою фонового озвучення приміщень (Public Adress), побудованої на якісному трансляційному обладнанні AMC Baltic з Європи.

Світлове обладнання є сенс почати описувати саме з пульта, так як це MA Lighting grandMA3 compact, чому можуть позаздрити практично всі філармонії України.

Управляє він вельми солідним господарством, в якому є професійний театральний світ з США – ETC: Color Source Spot Deep +, Color Source PAR Deep Blue, Source Four PARNel.

Динамічні прилади в основному з Італії від DTS: SYNERGY 5 SPOT, NRG 1401.

А також продукція якісного азіатського виробника PRO LUX: LUX STR3000 і LUX HOT BEAM 280, пари Free Color COB 100 і т.д. Генератори туману Smoke Factory TOUR-HAZER ll-A.

Британський Zero88, який славиться своєю монументальною надійністю, знадобився і на цей раз. Його продукція у вигляді діммерних шаф Chilli Pro – Bypass 12 Channel 16A MCBs + RCD і Splitter 8 RDM, забезпечила безперебійну роботу світлового обладнання.

Ну і наостанок хочеться згадати, що вся сценічна механіка абсолютно нова і також встановлена ​​нашою компанією. Використовувані електролебідки: Chain Master BGV-D8. Кабельна продукція/комутація, від італійців – Tasker.

Можемо стверджувати, що ми створили всі умови для якісного проведення концертів, вистав, репетицій і інших заходів в Полтавській обласній філармонії, надавши кращі зразки техніки від лідерів індустрії, в інженерно-грамотно спроектованому комплексі. Тепер все залежить від майстерності експлуатаційних служб, сподіваємося, що вони не підведуть полтавчан і гостей міста, забезпечивши їм візуальне та акустичне задоволення від будь-якої події, що проходить тут.