d&b audiotechnik KSL-серія. Молодша сестра топового кардіоїдну лінійного масиву GSL.

d&b audiotechnik КSL front

На Prolight + Sound 2018 один з лідерів ринку професійної акустики – компанія d&b audiotechnik, зробила масштабний прорив, анонсувавши інноваційну SL-серію. Лінійка міцно увійшла в перші рядки більшості райдерів зірок світового рівня.

До виходу SL, найбільший модуль був у J-series, побудованої на 12 “вуфер. Лінійний масив GSL — отримав схему LF 2х14″ + Mid 10 “+ HF 3 × 1.4″ + бічні (сardio) 2 × 10 “, ставши першою такий великоформатної системою бренду, причому кардіоїдної в широкій смузі.

Типова ситуація — коли позаду сцени ми намагаємося розчути, що ж зараз звучить, але корисна звукова інформація маскується НЧ-гулом, а музикантам на сцені дискомфортно через паразитного звукового фону. І не тільки сабвуферного — з цим навчилися успішно боротися набагато раніше. Тиловий НЧ / СЧ фон топів також може бути досить настирливим, що заважає і неприємним. SL вирішує цю проблему. Позаду масиву немає цього громіздкого гулу, який ми звикли і вже підсвідомо готові чути.

KSL-Series

d&b audiotechnik КSL-series

Абсолютно логічним рішенням було перенести все інновації і в молодшу серію, таким чином з’явилася родинна лінійка d&b audiotechnik КSL, яка поступово замінила досі цілком актуальну, але кілька поступається їй J. Що цікаво, основа гучномовця KSL- два 10 “драйвера, але по своїм звуковим характеристикам він перевершує J, особливо в плані хедрума в Мідбасові області. Ну і відповідно за габаритами компактніше і вага менше, хоч і незначно. до речі, KSL удостоєний RED Dot Awards за дизайн продукту!

Будучи цілісним сімейством “однієї крові”, KSL і GSL можуть працювати як незалежно так і в якості чудових компаньйонів, коли KSL виступає в якості аутфілов і затримок, пропонуючи ідеальне відповідність з точки зору тонального балансу, запасу потужності, покриття, проектування та інфраструктури розгортання.

d&b audiotechnik КSL rear

Гучномовці d&b KSL8 і KSL12 мають дисперсію відповідно 80˚ і 120˚. Геометрія розташування двох фронтальних 10-дюймових вуферов і двох бічних 8-дюймових динаміків об’єднує їх в систему, яка використовує кардіоїдну технологію складання, створюючи точну широкосмуговий спрямованість у бік аудиторії зі значно збільшеним запасом в низькочастотному діапазоні. Ця НЧ “добавка” і одержуваний headroom настільки ефективні, що у багатьох випадках відпадає необхідність в сабвуферах, що розміщуються позаду або поруч з основним підвісом для НЧ-підтримки.

Середньочастотний діапазон відпрацьовується рупором з 8-дюймовим драйвером. А два інноваційних, спеціально розроблених ВЧ-драйвера з 3 “звуковою котушкою, навантажені на хвилевід, забезпечують високу частотне дозвіл і максимальний тиск. Система забезпечує діапазон частот 54 Гц – 18 кГц при max SPL = 145 дБ,

d&b audiotechnik КSLi-series white

Для фіксованих інсталяцій, щоб перенести в великі зали все міць і переваги революційної турової лінійки з відповідною оптимізацією, створена окрема лінійка KSLi. У ній відсутні елементи, які потрібні для частої транспортування і мобільного використання системи, за рахунок цього вона доступніша за ціною і простіше за механічним дизайну.

Кожен гучномовець серії КSL посилюється в 2-полосном активному режимі (2 канали посилення) з використанням добре вже знайомих підсилювачів d&b D80 або новинки – D40. У разі фіксованих інсталяцій, більше підійде підсилювач 40D. Якщо не потрібно використовувати ArrayProcessing, то для менших майданчиків модулі можна паралелі, тобто два топа можуть управлятися однією парою каналів підсилювача D80.

Спочатку з KSL-серією пропонувалося використовувати тільки універсальні кардіо-сабвуфери SL-SUB і SL-GSUB, з динаміками 3 x 21 “, які забезпечують максимальний звуковий тиск 144 дБ і нижню межу 30 Гц. Але пізніше в лінійку був доданий KSL-SUB, який побудований на п’ятнашки, набагато більш компактний і дозволяє використовувати його в підвісі з KSL-топами, так як має ідентичну ширину.

Безумовно, сабвуфер кардіоідний, в інфра-режимі може працювати від 33 Гц, забезпечуючи максимальний звуковий тиск в 139 дБ. Сабвуфер також вимагає 2 канали посилення, але на відміну від топів, йому підходить тільки підсилювач D80 (40D в інсталяційному варіанті).

d&b audiotechnik SL-Series family

Лінійка SL є завершеним рішенням, яке містить всі все необхідне для роботи, підвісу, транспортування, підключення, посилення, багатий вибір аксесуарів і інструментів. Подивись і транспортування системи були оптимізовані і включають в себе рішення для будь-якого випадку. Встановлюваний безпосередньо на корпус лазерний інклінометр d & b ArraySight містить датчики температури і вологості, ця інформація передається в програмне забезпечення дистанційного керування R1 через OCA / AES70.

d&b audiotechnik КSL cart

Призначені для зручного розміщення в вантажівках і транспортних контейнерах стандартної ширини, Touring carts вміщають в себе чотири KSL-TOP. Рама підвісу може залишатися прикріпленою до масиву, дозволяючи піднімати колонки безпосередньо з візка. Візок також доступна для трьох SL-SUB або SL-GSUB. Присутні картонні прокладки для захисту систем під час транспортування.