Інсталяція dBTechnologies VIO в банкетному залі «Ренесанс» (м.Одеса)

dBTechnologies VIO L208 + S118 в банкетном зале «Ренессанс»

Банкетний Дім «Ренесанс» – одна з найпопулярніших мультізальних майданчиків в Одесі, що використовується для івентів і корпоративів різного масштабу і розмаху. Цього року власники прийняли рішення проапгрейдити звукову систему (минула пропрацювала більше 15 років, а значить морально і фізично застаріла).

Аудіо-реновацію довірили компанії «Лайтек», яка змогла запропонувати найбільш сучасне, професійне і привабливе рішення. Наші звукоінженери Олексій Малайний і Андрій Опря розробили проект, який враховував всі побажання замовника.

dBTechnologies VIO L208 + S118 в банкетном зале «Ренессанс»

До слова, це не просто фіксоване приміщення, а зал-трансформер, який може бути як одним великим холом, так і двома залами менших розмірів. Вони поділяються мобільною, оперативно-встановлюємою при необхідності, стіною-перегородкою на всю висоту.

Відповідно потрібно було створити подвійну систему, яка зможе працювати в декількох режимах: спільний (основна система + затримка) і незалежний, коли обидві системи самі по собі і озвучують свою частину приміщення. При цьому за умовами не допускалось втручання в наявну архітектуру і дизайн залу, нова система повинна була розміщуватися на місці попередньої і бути білого кольору.

dBTechnologies VIO L208 + S118 в банкетном зале «Ренессанс»

Після розгляду кількох брендів і варіантів, було вирішено зупинитися на преміальної італійської акустиці dBTechnologies VIO L208 і ефективних сабвуферах VIO S118, як найбільш відповідних поставленим завданням. конфігурація:

Основний зал:

  • 10 х VIO L208
  • 6 х VIO S118

Затримка/другий зал:

  • 8 х VIO L208
  • 2 х VIO S118

Сабвуфери основної системи планувалося використовувати в кардіоїдному включенні, але поки вони використовуються в звичайному. У замовника виникли питання до видимої в такому випадку і доступною на відстані витягнутої руки комутації, швидше за все буде знайдено рішення, що дозволяє задекорувати розгорнутий в зворотну сторону нижній саб.

dBTechnologies VIO L208 + S118 в банкетном зале «Ренессанс»

Незважаючи на акустичну складність залу, багатого на паралельні поверхні і резонансні ніші в стелі, що при цьому не має ніякої акустичної підготовки поверхонь – нашим інженерам вдалося налаштувати систему так, щоб вона звучала прозоро, розбірливо і з практично відсутнім для таких приміщень гулом.

Багато хто, напевно, звернуть свою увагу на масивні люстри, що подекуди перекривають пряме випромінювання порталів, які не будемо приховувати, це ще один «головний біль», з огляду на неможливість змінити місце підвісу масиву. Довелося шукати компроміс по високих частотах, щоб компенсувати акустичну тінь, в деяких місцях залу.

dBTechnologies VIO L208 + S118 в банкетном зале «Ренессанс»

Загальним результатом ми задоволені, хоча могло б бути ще краще, якби не «дизайнерський фактор». У будь-якому випадку, це величезний ривок вперед, в порівнянні з попередньою системою. Тепер це досить райдерний сучасний апарат з керуванням по RD-Net. Завдяки обновці – значно покращилися покриття і тембральная збалансованість, з’явився великий запас по headroom, а за рахунок спрямованості лінійного масиву зменшилася кількість паразитних віддзеркалень від стелі.