Практичні кейси для створення відео конференц-систем (Частина 1)

Технології відеоконференцій дозволили всім нам безперешкодно спілкуватися з людьми по всьому світу. Це стало основним інструментом комунікацій багатьох компаній. Але, швидше за все, ви все ще не можете повністю зрозуміти різницю в типах відеоконференцзв’язку та їх реальне використання.

У цій статті ми поговоримо про декілька типів відеоконференцзв’язку, розкажемо і покажемо деякі рішення для створення відеоконференц-систем для різних застосувань.

Найбільш поширені типи відеоконференцій:

  • Відео дзвінки “один на один” на робочому місці в офісі або віддалена робота.

Найпоширеніший спосіб використання відеоконференцій, який дозволяє менеджерам ефективно керувати віддаленими співробітниками та вести приватні відео чати віч-на-віч.

  • Відеоконференція у кімнаті для нарад, малій переговорній кімнаті, кабінеті керівника.

Внутрішні відеонаради необхідні для того, щоб тримати всіх членів команди в курсі подій, особливо для компаній, де є віддалені співробітники або кілька офісів. Також це чудова альтернатива для зустрічей із клієнтами або сторонніми постачальниками. Відеозв’язок дозволяє бути присутнім і брати участь у зборах і будувати глибші відносини, незалежно від вашого фізичного розташування.

  • Відеоконференція у великому приміщенні для проведення великих загальних зборів та конференцій.

Масові загальні збори та конференції (міські поради, корпоративні наради тощо) із застосуванням формату відеоконференцій зазвичай відбуваються у великих конференц-залах та аудиторіях. Часто необхідно підключити до спілкування одного або кількох віддалених учасників.

Незалежно від того, чи працюєте ви у невеликому стартапі, державній структурі чи корпорації, вам потрібен простий спосіб організації зустрічей та обміну ідеями, а також найкраще обладнання для відеоконференцій. Створювані компанією Лайтек аудіо-відео системи сумісні з провідними платформами відеоконференцій та технологіями для спільної роботи, таких як:

Наша компанія концептуально створює аудіо-відео системи на базі екосистеми, що складається з системних блоків з використанням спеціалізованих аудіо-відеопристроїв, які легко взаємодіють один з одним і інтуїтивно інтегруються за допомогою потужного інтерфейсу користувача.

Розглянемо практичні кейси організації відеоконференц-зв’язку для різних застосувань.

  1. Відео дзвінки «один на один» на робочому місці в офісі або віддалена

робота.

Центром відеозв’язку під час роботи в офісі або вдома є комп’ютер із інтегрованою веб-камерою або додатковою камерою для покращення якості відео. Але щоб відеоконференція стала комфортною, ви повинні звучати професійно під час важливих презентацій та нарад, щоб інші учасники зустрічі виразно чули вас. Якість звуку під час онлайн-зустріч стає важливішою, ніж будь-коли раніше. І як ніколи важливим елементом для отримання звуку студійної якості для Вашого робочого місця стає мікрофон.

Варіанти мікрофонів відеоконференції системи для комфортної роботи в офісі чи вдома:

USB-мікрофон Shure MV5C.

Shure MV5C — це настільний мікрофон, який підключається безпосередньо до вашого комп’ютера Mac або Windows за допомогою USB-кабелів, що додаються, і значно покращує якість звуку вашого. Відмінно підходить для відеоконференцій, підкастингу, потокової передачі, вебінарів та озвучування. Сумісний із сторонніми програмними платформами для конференц-зв’язку, включаючи Zoom та Microsoft Teams. Використання навушників не є обов’язковим. Слухайте співрозмовників через динаміки комп’ютера, зовнішні колонки або навушники, підключені безпосередньо до комп’ютера.

Провідні внутрішньоканальні навушники з мікрофоном для ПК Shure AONIC 215 з технологією Sound Isolating™.

Навушники з мікрофоном Shure AONIC 215 призначені для відеоконференцій з дому та офісу, прослуховування музики та перегляду відео. Технологія Sound Isolating™ блокує зовнішні шуми до 37 дБ, тому вони підходять для шумної роботи.

Повнорозмірні Bluetooth-навушники із мікрофоном Shure AONIC 50.

Бездротові навушники з шумозаглушенням Shure AONIC 50 мають чудову якість звуку для проведення довгих відеоконференцій. Система активного шумозаглушення блокує зовнішні звуки, щоб ніщо не відволікало вас.

  1. Відеоконференція у кімнаті для нарад, малій переговорній кімнаті, кабінеті керівника.

Потреба в об’єднанні та спільній роботі невеликих груп у різних містах потребує більшого від кімнат для нарад. Аудіовізуальне обладнання має дозволяти підтримувати таку ж успішну командну роботу, як і при особистих зустрічах та забезпечувати:

  • зв’язок високої якості на базі програмного забезпечення Skype, Lync, GoToMeeting і т.д.
  • Демонстрацію документів на великому дисплеї.
  • Підключення персональних пристроїв для демонстрації відео контенту та документів.

Центром відеоконференц-системи для роботи в кімнаті для невеликої кількості учасників є комп’ютер із встановленим програмним кодеком для ВКС на ваш вибір (Skype, Lync, GoToMeeting і т.д.).

А ось для спілкування та для демонстрації відео контенту та документів розглянемо наскільки варіантів із застосуванням необхідного аудіо-відео обладнання.

Варіант №1.

Для спілкування учасників наради з віддаленими абонентами пропонуємо розглянути можливість встановлення в приміщенні або настільного масиву гучномовця Shure Stem Table або настінного масиву гучного зв’язку Shure Stem Wall.

Stem Table – це високоякісний спікерфон для конференцій, оптимізований для розміщення на плоских поверхнях.

Настільний масив гучного зв’язку Shure Stem Table.

Stem Table перетворює будь-яке приміщення у професійний конференц-зал та оснащено дев’ятьма мікрофонами, які формують промінь та забезпечують охоплення 360 градусів, інноваційним динаміком, який звернений вниз для рівномірного посилення звуку у приміщенні. Під час проведення в приміщенні переговорів запатентована технологія формування променя спрямовує масив мікрофонів Stem Table у бік розмовляючих, пригнічуючи джерела шуму та забезпечуючи чудову розбірливість мови для людей, що знаходяться на далекому кінці відеоконференції. Формування променя динамічно підлаштовується під зміни голосів у приміщенні.

Спікерфон Stem Wall оснащений 15 мікрофонами, які формують промінь та забезпечують охоплення 180 градусів, гарантуючи, що голос кожного учасника буде чутний незалежно від того, де він знаходиться в приміщенні. Два динаміки та сабвуфер, вбудовані в Stem Wall, забезпечують повний діапазон звуку для рівномірного озвучування приміщення.

Автономне встановлення спікерфонів Shure Stem Table і Stem Wall здійснюється на «раз-два-три»:

  1. Розмістіть або встановіть пристрій у бажаному місці.
  2. Підключіть пристрій до комутатора, який підтримує PoE за допомогою кабелю Ethernet.
  3. Для відеоконференц-зв’язку підключіть пристрій до комп’ютера з встановленою програмою ВКС за допомогою кабелю USB.

Для підключення персональних пристроїв для демонстрації відео контенту та документів на ТВ дисплеї пропонуємо розглянути портативний мультиформатний комутатор Blustream MFP31 з входами 1хHDMI, 1хMini DisplayPort та 1хUSB-C та виходом 1хHDM.

Презентаційний комутатор Blustream MFP31

Для бездоганного відеозв’язку пропонуємо в переговорній кімнаті встановити відеокамеру Huddly IQ зі штучним інтелектом як додаткову надбудову для повного аудіо-відео рішення.

Камера Huddly IQ допомагає подолати проблеми, з якими можна зіткнутися у невеликих конференц-залах та кімнатах переговорів. Екрани в таких кімнатах зазвичай розташовані надто близько до учасників, і не всіх можна побачити під час проведення відеоконференції, що призводить до розчарування та втрати зацікавленості партнерів.

Ширококутний об’єктив 150° камери Huddly IQ та відео у форматі Full HD гарантують, що всі учасники конференції будуть видні. Відеокамери Huddly IQ з живленням від USB та сумісні з будь-якою відеоплатформою та ідеально підходить для невеликих кімнат та спільної роботи. А просте налаштування plug and play дозволяє легко інтегрувати камеру Huddly IQ у будь-який проект. Оскільки відеокамери Huddly IQ сертифіковані Zoom та Microsoft Teams, то вони легко інтегруються з продуктами екосистеми для конференцзв’язку від компанії Shure.

Для демонстрації документів на великому дисплеї пропонуємо встановити дисплей ТВ з діагоналлю 55”.

Варіант №2.

Для комфортного спілкування учасників з чудовою розбірливістю мови для віддалених абонентів пропонуємо встановити в приміщенні від одного до трьох настільних мікрофонних масивів Shure MXA310 та мережевий аудіо інтерфейс Shure ANIUSB-MATRIX USB з протоколом DANTE, матричним мікшуванням для з’єднання мікрофонних масивів з софтовою – сполуки.

Настільний мікрофонний масив Shure MXA310 та мережевий аудіо інтерфейс ShureANIUSB-MATRIX USB.

Для бездоганного відеозв’язку пропонуємо в переговорній кімнаті відеокамеру Huddly IQ зі штучним інтелектом як додаткову надбудову для повного аудіо-відео рішення.

Для комутації всього AV-обладнання пропонуємо розглянути мультиформатний бездротовий комутатор BlustreamAMF41W.

AMF41W є повним рішенням BYOD комутатор з функціями Airplay та Miracast®, спрощує обмін контентом у приміщеннях для проведення зустрічей та ідеально підходить для залів засідань, конференц-залів, кімнат для нарад.

Комутатор AMF41W має вбудовану точку доступу Wi-Fi 2,4/5G, яка усуває складність виведення контенту учасників наради і має можливістю перегляду декількох зображень з компонуванням екрана, що налаштовується, підтримкою семи одночасних відеосигналів і багатьма іншими функціями для інтуїтивно зрозумілої підтримки учасників. на будь-якому пристрої.

AMF41W має керування через передню панель та TCP/IP, плавне перемикання входів, режим багатоекранної презентації, масштабування відео та веб-інтерфейс для управління та налаштування комутатора.

Для якісного озвучування голосів партнерів на дальній стороні пропонуємо встановити в приміщенні два стельові динаміки Shure MXN5W з технологією Dante.

Стельовий динамік Shure MXN5W.

Для демонстрації документів на великому дисплеї пропонуємо встановити дисплей ТВ з діагоналлю 55”.

Практичні кейси організації відеоконференції в кімнаті для нарад, малій переговорній кімнаті, кабінеті керівника, розглянуті у двох варіантах, чудово підходять для різних сфер діяльності:

  • для банків та фінансових компаній.

Банківські та фінансові послуги більшою мірою, ніж більшість інших галузей, пов’язані з встановленням та підтримкою довіри. Ніщо не замінить того, щоб дивитися комусь у вічі, приймаючи деякі з найважливіших рішень у житті та ділові угоди.

Але дуже важливо й чути одне одного, не упускаючи жодного нюансу переговорів під час проведення відео-зустрічі. Відеоконференція може відбуватись без відео, але без звуку ніколи.

  • для корпоративного сектору.

незалежно від того, спілкуєтеся ви з внутрішніми командами або з партнерами та клієнтами, глобальні компанії покладаються на відеоконференції для обміну інформацією, вирішення проблем та швидкого прийняття рішень. Технологія відеоконференцій різко скоротила витрати на поїздки та втрати часу, пов’язані з особистими зустрічами. Тепер ваші команди можуть легко та економічно співпрацювати між офісами та віддаленими працівниками, своєчасно виконуючи проекти та просуваючи бізнес уперед.

  • для юристів та юридичних офісів.

У юридичному світі ефективне співробітництво може вирішити результат справи чи навпаки. Від спілкування з колегами, експертами чи свідками до роботи з клієнтами чи їхньої підготовки — ефективна взаємодія має вирішальне значення для успіху. Відеоконференції дозволяють групам адвокатів зустрічатися, разом готувати документи, розмовляти з клієнтами та свідками, навчатися новим процедурам чи протоколам та брати участь у брифінгах для керівників, не виходячи з власного офісу в режимі реального часу – і все це без витрат дорогоцінного часу на дорогу.

  • для охорони здоров’я.

Телемедицина повністю змінила галузь охорони здоров’я. Нерухливі пацієнти або пацієнти, що живуть у віддалених районах, можуть отримувати медичну допомогу та перебувати під наглядом, не виходячи з дому, за допомогою комп’ютера або смарт-пристрою, водночас отримуючи користь від особистих зустрічей із лікарями, яким вони довіряють, за допомогою телемедичних відеоконференцій. Так само, лікарі кількох клінік можуть використовувати відеоконференцзв’язок для зв’язку з лікарями, медсестрами і допоміжним персоналом без необхідності їздити з одного місця в інше.

  • Телемедицина повністю змінила галузь охорони здоров’я.

Для медіа та розважальних компаній рішення для відеоконференцій роблять спільну роботу максимально простою та економічною, щоб ви могли завершити та просувати свій останній проект, не додаючи відряджень у і без того щільний графік. Кастинги та прослуховування більше не потрібно проводити лише в одному місці чи особисто. Потенційні актори можуть зустрічатися з інтерв’юерами з відеоконференції, а інтерв’ю можна записувати та транслювати у прямому ефірі для подальшого відтворення, що призводить до більш ефективного процесу кастингу та значного зниження прибутку.

У наступній статті розглянемо кейси обладнання великих конференц-залів.