Пульт Помічника Режисера (ППР) для Черкаського драматичного театру

“Лайтек” по праву вважається одним з провідних в Україні інсталяторів і проектантів як театрів в цілому, так і окремих його компонентів.

Сьогодні хочеться розповісти про важливу складову театру, зазвичай приховану від поглядів глядачів, але грає важливу роль у всьому процесі. Причому від першого дзвінка і вимикання світла, до закриваючихся в фіналі вистави лаштунків. Наш сьогоднішній герой – Пульт Помічника Режисера (далі ППР), проектуванням, постачанням та інсталяцією якого в Черкаський обласний академічний музично-драматичний театр ім Т.Г. Шевченка ми безпосередньо займалися.

Встановлений там ППР – відповідає сучасним вимогам, що пред’являються до технологічного забезпечення постановочної частини театру.

Пульт складається з двох функціонально незалежних блоків:

  • Пульт управління сценічною механікою;
  • Власне, сам пульт помічника режисера.

Така компоновка забезпечує концентрацію повноважень з управління та диспетчеризації дій на сцені з одного поста, даючи можливість безпосередньої взаємодії помічника режисера з механіком сцени та іншими службами технологічного забезпечення сцени і театру в цілому. При цьому дозволяючи виконувати управління процесами одній людині. Установка такого сучасного пульта, підвищила ступінь взаємодії служб театру в забезпеченні постановок, одночасно підвищивши експлуатаційну безпеку обладнання і театру в цілому.

Пульт забезпечує роботу наступних систем:

◼Управління лебідками сценічних підйомів (софітні і декораційні підйоми)
◼Управління поворотним кругом
◼Управління відкриттям і закриттям розсувного завіси
◼Управління театральними дзвінками
◼Вести відеоспостереження того, що відбувається на сцені, в залі і прилеглих приміщеннях. Зберігати відеозапис на накопичувачі. Роздавати відео на підключені монітори як в режимі реального часу, так і в записі
◼Управління черговим освітленням на сцені і в залі
◼Забезпечує телефонний зв’язок з внутрішніми абонентами
◼Оснащений командно-переговорного системою, що забезпечує внутрішню гучномовний зв’язок і службове сповіщення в театрі
◼ Забезпечує трансляцію вистави в службових приміщеннях
◼ Оснащений хронометром і термометром.