Що протрібно знати про проєкційні екрани?

Що протрібно знати про проєкційні екрани?

Проєкційні системи, проєкційний екран і проектор з кожним роком все більше набирають популярність і використовуються для навчання, бізнесу і навіть вдома. Важливу роль в отриманні якісної картинки грає проєкційний екран, адже глядачі дивляться саме на нього, а не на проектор.
Проєкційний екран — це конструкція, що складається з поверхні та опори, яка використовується для показу зображення, що проектується.
Якісний проєкційний екран відтворює зображення без втрати якості, максимально посилюючи світло, що виходить від проектора, і відображаючи його так, щоб усі могли чітко бачити та читати зображення.
Що потрібно знати про проєкційні екрани для правильного вибору екрана під ваші завдання:

  • який формат зображення вам потрібен
  • який розмір зображення вам потрібен
  • який тип проєкційних екранів вам потрібен — пересувний чи стаціонарний
  • екран повинен бути згорнутий вручну, пружний або моторизований

Співвідношення сторін і розмір екрана

При виборі розміру екрана ви повинні порівняти його із співвідношенням сторін вашого проектора.

Співвідношення сторін квадратних екранів становить 1:1, а відеоекранів – 4:3.

Сучасний стандарт для мультимедіа FullHD має співвідношення сторін 16:9.

Також існує популярний формат 16:10, який відповідає роздільній здатності 1920×1200 та 1280×800. Він дає змогу переглядати відео 1080p з невеликими неактивними полями на екрані, але має додаткове місце для більш комфортного перегляду презентацій.

Загальне правило вибору співвідношення сторін полягає у тому, щоб поставити запитання: «Який контент буде переглядатися найчастіше?». Якщо фільми формата 2,35:1 здебільшого дивитимуться у вашому спеціальному домашньому кінотеатрі, то 2,35:1 — чудове рішення. Якщо комп’ютерні дані в основному будуть переглядатися у конференц-залі, то 16:9 або 16:10 будуть кращим вибором.

Який розмір екрана вам потрібен?

Цей параметр визначається розміром зображення, який видає проектор, а також відстанню, на якій можна розмістити проектор. І, звісно, ​​розмірами приміщення.

І проектор і проєкційний екран повинні відповідати розміру та призначенню приміщення.

Типи проєкційних екранів

Проєкційні  екрани можуть бути встановлені стаціонарно, як у кінотеатрі, а також можуть бути моторизовані або мобільні.

Стаціонарні екрани

Стаціонарні екрани — ідеальне рішення, якщо потрібно, щоб екран був доступний весь час.

Наприклад, стаціонарний екран BEST VISION серии Fixed Frame з шириною від 144 до 400 см.

Стаціонарний екран BEST VISION серии Fixed Frame.

Екрани Fixed Frame відповідають очікуванням тих, хто готовий створити домашній кінотеатр і надає перевагу простоті накладки проєкційного полотна за допомогою кнопок-засувок на раму.

Стаціонарний екран BEST VISION серии Fixed Frame

Одним з неприємних ефектів на проєкційному зображенні є світло, яке відбивається від рамки екрана. Розв‘язанням цієї проблеми стало створення компанією Best Vision спеціально розробленої рами екрана Fixed Frame з алюмінієвого профілю, вигнутого всередину як для функціональності, так і для естетики.

Рама екрана Вest Vision Fixed Frame з алюмінієвого профілю

Моторизовані екрани

Електричні (моторизовані) екрани мають двигун і можуть підійматися та опускатися за допомогою настінного електричного вимикача або пульта дистанційного керування.

 

Моторизовані екрани доступні у варіантах прихованого (стельового) або зовнішнього (настінного) монтажу, що дає можливість встановлювати систему в різних місцях.

Наприклад, моторизований вбудований екран серії RECESSED компанії BEST VISION.

Екран серії RECESSED компанії BEST VISION

Завдяки унікальному дизайну і розмірам 144cm-450 см, моторизовані екрани серії RECESSED турецької компанії BEST VISION, підходять як для системи домашнього кінотеатру, так і для професійного застосування.

Екрани можуть бути розроблені для прямої або зворотної проєкції.

Екрани прямої проєкції працюють шляхом дифузного відбиття світла, що проектується на них, тоді як екрани зворотної проєкції працюють шляхом дифузного пропускання світла через них.

Екрани зворотної проєкції набагато дорожчі та корисні тим, щоб проєкційний блок буде видно, коли це потрібно.

Як мобільні, так і стаціонарні моторизовані екрани можуть бути натяжними та не натяжними.

Екран Best Vision TENSIONED

Екран TENSIONED від компанії Best Vision – це ідеально рівне проєкційне полотно для найякісніших презентацій. Користувачі домашніх кінотеатрів зазвичай віддають перевагу натяжному проєкційному екрану TENSIONED.

Моделі з натягом утримують тканину рівною та нерухомою, тоді як у моделях без натягу тканина екрану вільно звисає з опорних конструкцій, через що можуть утворюватися невеликі зморшки на поверхні екрану, що призводить до недосконалості зображення, що проектується.

Типи екранної тканини

Екрани — це сендвіч з основи (бавовна, поліестер, скловолокно, вініл та ін.) і нанесеного високотехнологічного покриття. Покриття може бути дифузним, тобто рівномірно розсіювати світло по всій поверхні екрана, або ж дзеркальним, тобто відбивати світло у межах певної області.

За типом матеріалу екранні полотна бувають тканими та нетканими.

Неткані полотна мають рівну або злегка шорстку поверхню і виготовляються із синтетичних матеріалів. Ткані полотна виготовляються із синтетичного або натурального волокна та візуально схожі на тканину.

Також полотна поділяють на акустично прозорі (звукопрозорі), коли акустичні системи необхідно розташувати за екраном, і не прозорі для звуку.

Матова біла дифузійна тканина екрана зазвичай підходить, коли можна контролювати умови освітлення. Але недоліком білого екрана є його дифузність. Він відбиває світло не тільки від проектора, а й від будь-якого іншого джерела світла, через що страждає якість зображення.

Є два способи розв’язання проблеми з навколишнім освітленням:

  • Зменшити кількість навколишнього світла у кімнаті: природні джерела світла, такі як вікна, мають бути закриті; штучне освітлення вимкнено; а стіни та стеля пофарбовані у матовий чорний колір.
  • Використовувати технологію екрана з приглушенням навколишнього світла ALR (Ambient Light Rejection), яка дозволяє підтримувати частину навколишнього світла в кімнаті, а також зменшує проблеми, що виникають при відбиванні світла від екрана на стіни та знову на екран. Це також дозволяє розміщувати проєкційний екран у місцях, які раніше не розглядалися, наприклад, у вітальні чи інших місцях із природним освітленням.

Білі екрани – відмінний вибір для спеціалізованих медіакімнат з контрольованим освітленням. Екрани пригнічення навколишнього світла (ALR) — ідеальне рішення для приміщень, наповнених розсіяним світлом, таких як вітальня.

Який екран найкраще підходить для відео 4K? Для перегляду Ultra HD потрібен екран високої якості, щоб не спотворювати відбиття досить дрібних пікселів. Виробники екранів позначають елегантні моделі як “екран 4K” (або UHD/Ultra HD).

Типи екранної тканини і технічні характеристики

(виробник екранів Вest Vision)

Поверхня екрана/Технічні характеристики MATTE WHITE MATTE GREY REAR BLACK FOLD WHITE FOLD GREY 3D PERFORATED 3D PERFORATED 2D
ПРОЄКЦІЯ FRONT FRONT BACK FRONT FRONT FRONT FRONT FRONT FRONT
ПІДСИЛЕННЯ ЯСКРАВОСТІ 1,1 0,8 1,1 0,6 1,1 0,8 1,2 1,2 1,1
КУТ ОГЛЯДУ, гр 150 100 130 100 150 100 150 150 150
ЩІЛЬНІСТЬ (ГР / М2) 550 550 440 550 340 340 320 280 420
ТОВЩИНА 0,41 0,41 0,3 0,41 0,3 0,3 0,25 0,25 0,3
ШИРИНА ТКАНИНИ 240CM 240CM 240CM 180CM 320CM 280CM 210CM 210CM 240CM
АКУСТИЧНА ПРОЗОРІСТЬ NO NO NO NO NO NO NO YES YES
ДІАМЕТР ОТВОРІВ NO NO NO NO NO NO NO 1.2MM 1.2MM
ВОГНЕСТІЙКІСТЬ M2-B1 M2-B1 M2-B1 M2-B1 M2 M2 M2-B1 M2-B1 M2-B1
ACTIVE 3D GOOD GOOD MEDIUM MEDIUM GOOD GOOD MEDIUM MEDIUM GOOD
PASSIVE 3D NO NO NO NO NO NO BEST BEST NO

 

Наші сертифіковані фахівці дадуть відповідь на ваші питання та допоможуть вибрати правильний екран для вашого приміщення.