Shure SM57 vs SM58. У чому різниця?

Shure SM57 vs SM58

Які справжні причини того, що SM58 слід використовувати для вокалу, а SM57 — для музичних інструментів? Здається, що більшість використовують ці мікрофони не замислюючись і не сумніваючись в істинності цього твердження, адже «всі роблять так само».

Факт:

Мікрофони Shure SM57 і SM58 базуються на одній і тій же конструкції картриджа (мікрофонного капсуля). Основна відмінність – в конструкції захисної решітки.

SM58 був розроблений саме для вокалу, тому в ньому використовується куляста решітка з пористим матеріалом всередині, яка працює як ефективний поп-фільтр.

SM57 був розроблений як інструментальний мікрофон, для якого краще використовувати решітку меншого розміру. Для інструментального мікрофона «вибухові звуки» і рух повітря від дихання зазвичай не важливі.Shure SM57 vs SM58 в упаковкеУ Shure SM57 використовується цілісний вузол резонатор / решітка. При цьому решітка фактично є частиною картриджа. Два варіанти конструкції захисної решітки поміщають діафрагму кожного мікрофона в різну акустичну середу.

Shure SM57 картридж/гриль

Відстань від верхньої частини решітки до діафрагми у SM57 менше, ніж у SM58. Це створює можливість для близького розташування мікрофона з більш вираженим ефектом близькості (збільшення інтенсивності низьких частот в сигналі в міру наближення джерела звуку до мікрофона). Інша конструкція вузла резонатора / решітки SM57 також відповідає за його трохи більш помітну “яскравість” вище 5 кГц.