Системи пожежної евакуації в лінійці 4PRO та 4all Audio

Оповіщення про пожежу — комплекс заходів та технічних засобів, спрямованих на своєчасну передачу інформації про виникнення пожежі або інших надзвичайних ситуацій та шляхи евакуації. Це допоможе безпечно евакуювати людей, що перебувають у приміщенні, і запобігти паніці.

Системи оповіщення та управління евакуацією (СОУЕ) людей під час пожежі – обов’язкова складова будівель різного призначення. До них належать: ТРЦ, адміністративні та офісні будівлі, житлові приміщення, аеропорти, вокзали, школи, лікарні тощо. При пожежі люди схильні до сильного стресу, це викликає панічний страх, неправильні неадекватні вчинки, вірогідність травмування та каліцтв. Система оповіщення та управління евакуацією допомагає уникнути подібних ситуацій.

Від правильно та якісно підібраної СОУЕ залежить безпека та життя безлічі людей. Саме тому вимоги до комплекту мовного повідомлення суворо регламентуються стандартами EN54.

Система оповіщення повинна включати такі компоненти, як пристрій управління, гучномовці і датчики.

На сьогоднішній день завершальний етап випробувань та сертифікації проходять перші два компоненти, що відповідають стандартам EN54-16 та EN54-24. Найближчим часом компанія Лайтек зможе представити їх своїм клієнтам. Це як нові пристрої в лінійці продуктів 4PRO, так і вже знайомі підсилювачі та акустичні системи 4PRO та 4All Audio.

З нових пристроїв варто виділити контролер EVAC-500, що є мозком усієї системи. Пристрій має програмовані тригерні входи та виходи для підключення зовнішніх датчиків та зовнішніх хостів, дає можливість транслювати як готові повідомлення через вбудований мікрофон, так заздалегідь записані, а також вести журнал подій. У комплексі передбачені можливості підключення резервного джерела живлення та зовнішніх джерел сигналу, що дозволяє їх використання, як системи фонового озвучування на 6 зон загальною потужністю до 500Вт.

Згідно з результатами випробувань система може бути розширена вже знайомими підсилювачами та гучномовцями 4PRO та 4all Audio, тому нашим клієнтам більше не доведеться замислюватися про підбір обладнання для фонового озвучування та мовного сповіщення як окремих комплексів від різних постачальників, а зібрати систему одного виробника.