Типові системи фонового озвучування Public Address для торгово-розважального центру

У попередній статті ми говорили про типові рішення для АЗС, відкритий паркінг, стоянки, автомийки, а також рішення для міні-готелю, міні-маркету, фітнес-клубу, SPA-центру, бутика в торговому центрі.

Розглянемо типові рішення для багатозонного озвучування торгового центру (ТЦ).

«В одній із статей, присвячених темі озвучування ТЦ, зазначено таке:

«…до якості звуку в торгових центрах не висувають високих вимог — тут не потрібні аудіосистеми, які встановлюють у нічних клубах чи концертних залах».

Можна посперечатися з автором цих рядків.

Спираючись на наш досвід створення багатозонних систем для торгових центрів — якість звуку системи Public Address для торгових центрів має бути дуже високою.

Чому якість звуку системи фонового озвучування Public Address в ТЦ дуже важлива?

По-перше, це пов’язано з архітектурою та матеріалами обробки внутрішнього простору громадських зон ТЦ. Великі простори, атріуми, багато гіпсокартону, скла та кахельної плитки – так бачать сьогодні дизайнери внутрішній простір та вибирають такі матеріали для обробки ТЦ.

І що більше відбивають поверхонь у просторах ТЦ, то більше вписувалося реверберацій.

Чим більші архітектурні простори за розміром, тим довші акустичні звукові шляхи, відповідно більше затримок звуку і, отже, більше можливостей для проблем із розбірливістю мови.

По-друге, зазвичай замовник приходить до інтеграторів звукових систем Public Address, вже після того, як всі рішення щодо обробки простору ТЦ вже прийняті. І нам, інтеграторам, доводиться працювати з найневідповіднішими для звуку матеріалами – цегла, скло, бетон, гіпсокартон, керамічна плитка. Це найгірший варіант, куди нам пропонують помістити звукову систему.

Крім всього перерахованого, у громадських зонах присутні локальні та статичні шуми від систем кондиціювання та роботи різного обладнання.

І для того, щоб виправити всі акустичні проблеми у торговому центрі, нам і потрібна дуже якісна система звуку Public Address.

Основне завдання багатозонної системи фонового озвучування в ТЦ — це трансляція голосових повідомлень, оголошень та рекламного контенту як загалом торговим центром, так і в кожній окремій звуковій зоні – зоні паркінгу, супермаркету, на поверхах громадських зон.

Багатозонна звукова система фонового озвучування в ТРЦ зазвичай вирішує три основні завдання:

  1. Забезпечення чутності оголошень, реклами, музичного контенту будь-якої з зон.
  2. Забезпечення розбірливості оголошень, реклами, музичного контенту будь-якої з зон.
  3. Забезпечення чіткості оголошень, реклами, музичного контенту – звук не повинен дратувати та стомлювати відвідувачів ТРЦ.

Системи фонового озвучування Public Address має такі основні елементи:

  1. Джерела звуку.
  2. Мікрофони.
  3. Мікшерні пульти.
  4. Устаткування для обробки звукових сигналів.
  5. Підсилювачі звуку.
  6. Гучномовці.

Невеликий торговий центр складається із зони паркінгу, вхідної зони, громадських зон, зони фаст-фуду та службових зон. Умовно весь простір невеликого торгового центру можна поділити на 5-6 зон.

Ми вже визначили основне завдання багатозонної системи фонового озвучування в ТЦ – це трансляція голосових повідомлень, оголошень та рекламного контенту як загалом по торговому центру, так і в кожній окремій звуковій зоні.

Звукова система фонового озвучування у невеликому ТЦ повинна дозволяти адміністратору ТЦ робити оголошення за допомогою пейджингової станції як у готельну зону, так і у всі зони одночасно. Системи фонового озвучування повинні мати можливість підключення достатньої кількості джерел звуку для трансляції різного контенту в різні зони торгового центру. Кількість звукових трансляційних підсилювачів потужність системи Public Address має відповідати кількості звукових зон. А потужність трансляційних підсилювачів має відповідати сумарній потужності гучномовців, встановлених у конкретній зоні.

Розглянемо одне із рішень для побудови системи багатозонного озвучування торгового центру.

Як центральний пристрій системи багатозонного озвучування виберемо матричний підсилювач моделі 4 Pro MXMA 6120.

Матричний підсилювач 4 Pro MXMA 6120 призначений для створення шестизонної системи фонового озвучування з різними джерелами звуку.

До нього можуть бути підключені до шести пейджингових мікрофонних станцій MXMA 6MICPS та до шести пультів дистанційного керування MXMA CONTROL для вибору програм та контролю гучності. Пейджингові станції можна встановити на рецепції, в супермаркеті, у приміщенні охорони торгового центру.

Для віддаленого регулювання гучності у певній зоні та для вибору джерела звуку, яке транслюватиметься в конкретній зоні, необхідно у зручному місці в конкретній зоні встановити пульти дистанційного керування MXMA CONTROL.

Пейджингові мікрофонні станції та пульти дистанційного керування підключаються до матриці MXMA 6120 за допомогою кабелю CAT5е довжиною до 200 метрів.

У матричний підсилювач вбудовані програвачі: Bluetooth, USB/SD та FM-плеєр, які можуть незалежно перемикатися в будь-яку із 6 зон матричного підсилювача. Кожна зона має незалежний регулятор гучності та регулювання НЧ та ВЧ частот.

Звукова матриця MXMA 6120 – це моноблок, укомплектований шістьма незалежними підсилювачами потужності 120 Вт. на канал, для підключення або трансляційних 100 В. гучномовців системи Public Address або низькоомних (4/8 Ом.) аудіосистем. АЧХ кожного підсилювача: 80-16000 Гц. THD <0.1%. Співвідношення сигнал/шум >70дБ.

MXMA 6120 має 3 мікрофонні/лінійні симетричні XLR входи з можливістю подачі фантомного живлення 48 В. для підключення конденсаторних мікрофонів. Матричний підсилювач має 1х Аux вхід (RCA), 1 х EMC IN (RCA) вхід відключення звуку з пріоритетом, контакти 24 В для інтеграції з системою пожежної сигналізації.

Якщо у певній зоні необхідно встановити гучномовці з сумарною потужністю понад 120 Вт, тоді вам необхідно підключити до моновиходу матриці LINE OUTPUTS (6 х RCA) підсилювач необхідної потужності.

Звукова матриця MXMA 6120 має захист від перегріву, перевантаження та короткого замикання. Потужність моноблоків MXMA 6120 -400Вт. Розмір: 484 320 88 мм. Вага 15,5 кг.

Пейджингова мікрофонна станція MXMA 6MICPS.

Пейджингова мікрофонна станція 6MICPS підключається за допомогою кабелю CAT 5е до роз’єму RJ45 моноблоку звукової матриці.

Максимальна довжина підключення – 200 м. Пейджингова мікрофонна станція отримує пряме живлення матричного контролера MXMA 6120.

Мікрофонна станція дозволяє вибирати або індивідуальну зону, групу зон або всі зони одночасно для подачі мовного повідомлення.

До матриці MXMA 6120 можна підключити шість мікрофонних станцій 6MICPS.

Пульт дистанційного керування MXMA CONTROL.

Пульт дистанційного керування MXMA CONTROL – це сенсорна панель для встановлення в стіну.

Пульт MXMA CONTROL підключається за допомогою кабелю CAT 5е до роз’єму RJ45 моноблоку звукової матриці або до пейджингової мікрофонної станції 6MICPS. До матриці MXMA 6120 можна підключити шість пультів MXMA CONTROL. Максимальна довжина підключення – 200 м. Пульт дистанційного керування отримує пряме живлення матричного контролера MXMA 6120.

У пульт MXMA CONTROL вбудований приймач MXMA CONTROL, що дозволяє у конкретній зоні відтворювати контент із телефону або планшета.

Вибравши звукову матрицю MXMA 6120 та необхідну кількість пейджингових станцій MXMA 6MICPS та пультів управління MXMA CONTROL, можна переходити до розрахунку необхідної кількості гучномовців, які будуть встановлені в торговому центрі. Про це читайте у наступній статті.