Як облаштувати домашній кінотеатр? Система «мультірум», як частина системи «розумного будинку»

Завершилася грандіозна подія у світі AV-продуктів та технологій – виставка ISE 2022, яка відбулася 10–13 травня 2022 р. у Барселоні на території комплексу Fira de Barcelona. Учасники ISE 2022 змогли відвідати територію AV Experience Zone – спеціальний простір для тих, хто цікавиться найпередовішими рішеннями та технологіями на AV-ринку.

Тут вони могли побачити демонстраційні стенди виробників AV-обладнання, послухати виступи інтеграторів та найкращих професіоналів галузі, отримати унікальний досвід на презентаціях реальних кейсів щодо створення системи управління мультимедіа як частини системи «розумного будинку».

Система «мультирум» у складі «смарт будинку» має на увазі використання певного обладнання, що здійснює прийом та передачу аудіо-відео сигналів та допоміжних комунікаційних керуючих сигналів. Обладнання «Мультірум» дозволяє подбати про створення максимально комфортної акустичної атмосфери в приміщенні. Управляти всіма елементами системи можна віддалено, причому з одного пульта або навіть звичайного мобільного телефону.

Виставка ISE 2022 ще раз довела, що сьогодні технічний прогрес та цифровізація AV-технологій та рішень йдуть стрімкими темпами, і з кожним днем ​​роблять життя легшим, зручнішим і кращим. І це стосується не лише корпоративного ринку, а й нашого власного будинку.

Домашній кінотеатр сьогодні є багатофункціональним комплексом. Він складається з відеопроектора та екрану, пристроїв комутації та маршрутизації відео контенту, акустичних систем, які створять відчуття присутності у гущі події.

Створення домашнього кінотеатру – це завжди індивідуальний проект, в якому можна втілити будь-яку мрію, будь-який стиль життя.

Вибір проектора.

Відеопроектор має яскравістю 5000-6000 люмен і надавати користувачеві проводити різні налаштування та калібрування, щоб відповідати потребам двох різних режимів перегляду: спортивних заходів та фільмів.

Розглянемо один із проекторів японської фірми EIKI з відповідними характеристиками:

Проектор EIKI EK-308U 3LCD WUXGA серії Middle.

Проектор EIKI EK-308U LCD серії Middle розроблений з використанням найпередовіших технологій для довговічної роботи та простоти використання.

Мультимедійний проектор EIKI EK-308U – це 3LCD-проектор з центральною яскравістю 6000 люмен та роздільною здатністю WUXGA. Мультимедійний ламповий проектор EK-308U використовує вбудовані мультимедійні функції, палітру з 10.7 мільярда кольорів та технологію матричного рідкокристалічного дисплея (LCD). Проектор оснащений системою Multi-scan, що дозволяє швидко адаптуватися майже до всіх вихідних сигналів та технології Smart Scaling зміна розміру сигналу зображення. У проекторі EK-308U можна вибрати яскравість проекційної лампи. Цей проектор оснащений функцією дротової та бездротової локальної мережі, і ви можете працювати та керувати проектором через мережу. Проектор EK-308U має функцію автоматичного налаштування. Ця функція дозволяє шукати джерело вхідного сигналу, автоматичне налаштування комп’ютера та автоматичне трапецеїдальне налаштування простим натисканням кнопки AUTO на пульті дистанційного керування. Можлива ручна горизонтальна, вертикальна та кутова корекція трапецеїдальних спотворень, зсув об’єктива по вертикалі та по горизонталі.

Вибір проекційного дисплея.

Розглянемо уважно рамні проекційні екрани Fixed Frame від компанії Вest Vision із шириною екрана від 144 до 400 см.

Одним з найнеприємніших ефектів на проекційному зображенні є світло, відображене від рамки екрана. Результатом досліджень структур профілю рами стало створення компанією Вest Vision спеціально розробленої рами екрана Fixed Frame з алюмінієвого профілю, вигнутого всередину як функціональності, так і естетики. Рамні екрани Fixed Frame відповідає очікуванням тих, хто віддає перевагу вишуканому дизайну простоту накладки проекційного полотна за допомогою кнопок-засувок на раму.

Рамний екран Fixed Frame – це ідеальний зовнішній вигляд екрану домашнього кінотеатру. Конструкція рами – алюмінієвий профіль спеціальної конструкції. Рама покрита чорною матовою фарбою з алюмінієвою абразивною крихтою, що поглинає світло. Рама екрану спеціально виготовляється на замовлення. Тканини для проекційного рамного екрану: Matte White, 4K WHITE, 4K GREY&BACK, 4K UNIQUE, 4K PEARL WHITE.

Вибір мультиформатного відеоаудіо комутатора.

Мультиформатний комутатор MFP62від австралійської компанії Blustream може стати ідеальним продуктом для домашнього кінотеатру або системи “Мультирум” у складі “смарт будинку”.

Відео-аудіо комутатор Blustream MFP62 спрощує інтеграцію AV-обладнання у домашньому кінотеатрі та забезпечують безшовну інтеграцію кількох форматів відео.

Комутатор Blustream MFP62 відрізняється універсальністю та надійністю, що дозволяє користувачеві сконцентруватися тільки на перегляді фільмів та бути впевненим в органічному поєднанні аудіо- та відеоряду в єдине ціле.

MFP62 – це комутатор з підтримкою роздільної здатності відео 4K UHD з 3 входами HDMI, 1 портом USB-C, 1 портом DisplayPort™ і 1 входом VGA для двох виходів HDMI, який надає користувачеві розширені функції, включаючи масштабування відео на виході, вхід для мікрофона з фантомним харчуванням та мікшування звуку.

Комутатор Blustream MFP62 має веб-інтерфейс для керування та налаштування комутатора. Інтерфейсний модуль Blustream Web-GUI дозволяє керувати параметрами AV-комутатора MFP62 з комп’ютера або смартфона (планшета) та усуває необхідність у будь-якому конкретному комп’ютерному устаткуванні або програмному забезпеченні для керування відео та аудіо сигналами для демонстрації фільму.

Вибір автоматизованої системи керування домашнім кінотеатром.

Пропонуємо розглянути автоматизоване рішення для керування обладнанням домашнього кінотеатру, яке зазвичай є у приміщенні, включаючи управління включенням/вимкненням проектора при виявленні сигналу HDMI на вході, включенням/вимкненням освітлення та шторами.

Це HDMI-контролер HD11CTRL In-Line від компанії Blustream.

Контролер HD11CTRL підтримує відео HDMI 2.0 18 Гбіт/с, включаючи HDR та роздільну здатність до 4K UHD 60 Гц 4:4:4. Підтримує всі відомі аудіоформати HDMI, включаючи передачу Dolby TrueHD, Atmos та DTS-HD Master Audio. Використовує технологію Smart-Scale. Контролер дозволяє керувати контактами сторонніми пристроями, такими як екрани проекторів, моторизовані штори. Контролер HD11CTRL має входи для підключення датчика руху.

Вибір якісного звуку домашнього кінотеатру.

Для домашнього кінотеатру або системи «мультирум» у складі «смарт будинку» можна використовувати динаміки та сабвуфери різних виробників та з різним дизайном.

Перед вибором акустичних систем пропонуємо познайомитися з новинкою, яка була представлена на ISE2022 компанією Blustream – мережевий підсилювач потужності NPA100DA з підтримкою Dante.

Мережеве зональне підсилювач потужності Blustream NPA100DA забезпечує розширену інтеграцію звуку в різних AV-проектах з інтеграцією технології Dante. Він оснащений цифровим підсилювачем, який підтримує 2 вихідні канали х 50 Вт. при 4/8 Ом (1 канал x 100 Вт. при 4/8 Ом) або трансформаторний вихід 70/100 В (hi-level), виходом для сабвуфера LFE, інтеграцією звуку Dante і 2-канальними аудіовиходами.

Підсилювач мережі NPA100DA підтримує різні входи, включаючи 2-канальний звук Dante, HDMI ARC, мікрофонний звук з підтримкою фантомного живлення 48 В., оптичний звук і 2-канальний збалансований/незбалансований аналоговий звук.

NPA100DA може отримувати живлення через PoE++ від сумісного комутатора або локально, якщо комутатор не підтримує PoE++.

Пристрій також включає можливість зниження вихідної потужності підсилювача в залежності від можливостей PoE, підтримку комбінованих або незалежних з’єднань LAN і Dante, DSP з 10-смуговим еквалайзером, затримку звуку для корекції синхронізації звуку з відео, незалежне регулювання підсилення для аудіовходів і керування через панель, ІЧ, RS-232, TCP/IP, веб-інтерфейс, тригер 12 Ст.

Підключення динаміків до NPA100DA.

Мережеве зональне підсилювач потужності Blustream NPA100DA підтримує динаміки як з низьким опором (4–8 Ом), так і з високим опором (70–100 В). Необхідно налаштувати перемикач імпедансу динаміків, а також підключити динаміки відповідно до конкретних динаміків, які ви використовуєте. Нижче наведено приклади підключення для кожної з доступних конфігурацій:

 

Якщо у вас виникли питання при створенні домашнього кінотеатру або системи «мультирум» у складі «розумного будинку», звертайтесь до нашої компанії: 0 800 300 801