Pepper’s Club – інсталяція звукового обладнання за вищим розрядом

Києву давно не вистачало затишного закладу для регулярних музичних перфомансів. В якому якість саунду не страждала б на користь дизайну чи банальної економії коштів. Так, є в столиці кілька пабів (не згадуватимемо всує), але їхнє технічне оснащення не можна назвати достатнім для справжніх меломанів та музикантів світового рівня.

Але святе місце порожнім не буває! Власники концерт-холу Caribbean Club (де нами раніше було вставлено комплект d&b audiotechnik V-Series), абсолютно резонно вирішили не випробовувати долю і для звукового “екіпірування” нового свого закладу, музичного пабу Pepper’s Club, звернулися до перевірених людей та постачальників. Під кураторством нашого партнера, відомого звукорежисера Андрія Цистанова, “Лайтеком” було інстальовано найкраще обладнання зі світу PRO-аудіо.

d&b audiotechnik

Почалося все із вибору акустики, тут компромісам не було місця. Андрій спочатку розглядав кілька райдерних брендів, щоби конкуренція була чесною. Потрібно було отримати потужний, драйвовий і водночас розбірливий, детальний саунд та широке покриття – у приміщенні з досить низькими стелями.

Сабвуфери мали бути обов’язково кардіоїдними та ефективними. Так як сцена знаходиться в кутовій ніші, не можна було допустити гудіння з тильного боку сабів і городити по три саби набік також не було можливості.

Оптимальним вибором за всіма розрахунками виявився d&b зі свіжою A-серією адаптивного лінійного масиву в горизонтальному підвісі та V-Subs, яким не потрібен окремий канал посилення для тилового динаміка, оскільки кардіоїда створюється пасивним методом.

Враховуючи обмежений простір, монітори вибрали M6, а як фронтфіли відмінно вписалися малютки d&b 44S. Підсумковий комплект виглядає так:

⚫ 6 х d&b ALi60 у горизонтальному масиві
⚫ 4 х d&b V-GSUB — кардіоїдні саби
⚫ 2 х d&b 44S — фронтфіли
⚫ 5 х d&b M6 — монітори
⚫ 3 х d&b 30D — підсилювачі

Так як клуб спочатку обрав тактику грамотної експлуатації, наймаючи професійних звукорежисерів, було вирішено залишити можливість контролю та налаштування комплекту через d&b R1 у пультовій. Це дозволяє гнучко реагувати на будь-яку ситуацію.

Shure

Безумовно, музичний клуб із блюз-роковим форматом неможливо уявити без легендарних мікрофонів від Shure.

Класична пара Shure Beta 52 + Beta 91A зайняла своє законне місце в бас-бочці.

Малий барабан — Shure SM57, альти — Beta 98AMP.

Також дуже потрібні Beta 98AMP для перкусійних інструментів.

Нікуди не втекти від Shure SM57 у питанні знімання гітари.

І, безумовно, вокальний мікрофон “номер один” у світі – Shure SM58

Світ сучасних радіосистем представлений цифровими радіосистемами високого класу Shure ULXD.

Бездротовий контроль – райдерні системи вушного моніторингу PSM900.

Simple Way Audio

Ще одна гордість наша і тепер Pepper’s Club — високоякісні директ-бокси від Simple Way Audio. Використовуються одне та двоканальні моделі як D, так і J-серії. Незамінні на басі, клавішах і взагалі скрізь, де потрібне перетворення з небалансного на балансове та гальванічна розв’язка з можливістю відриву “землі”.

Причому у закладі навіть салонний вініловий Jukebox йде на мікшер через стереофонічний Simple Way D2.

Gravity и Tasker

Ще два наші бренди, задіяні в інсталяції. Надійні та красиві стійки Gravitу чудово вписалися у сценічний простір.

А кабельна продукція Tasker чудово виконує свої функції як акустичні (T23) і CAT6A (C718) кабелі для зв’язку пульта з мікс-реком та управління R1.

Галерея інсталяції:

Приємного вам перегляду фотографій, а ще краще – відвідайте клуб самі, як кажуть, краще один раз побачити та почути наживо, ніж багато разів читати про це.

Минуло два місяці з моменту старту цього проекту, але навіть за цей короткий термін насиченість музичними подіями може вразити уяву більшості українських меломанів. Достатньо просто вивчити афішу чи фотографії в альбомі нижче. Клуб на очах стає легендарним і чимала заслуга в цьому, чудового комплекту звукового обладнання, більшу частину якого, поставив Лайтек.

Фото: Алексей Малайный